Ako Kúpiť Akcie Amazonu » Návod

od Naposledy Aktualizované: 4. mar, 2024

Ak ste sa rozhodli investovať do akcií firmy Amazon, v tomto článku vám ponúkam návod, ako na to.

Takže najskôr v skratke; pre nákup akcií Amazonu je potrebné spraviť:

  1. Zaregistrovať sa u brokera
  2. Vložiť peniaze na svoj účet
  3. Vyhľadať si akcie Amazon (AMZN)
  4. Kúpiť akcie Amazonu

Nižšie v tomto článku si už môžete prečítať podrobný návod, ako kúpiť akcie Amazonu aj s obrázkami, ktoré vysvetľujú postup krok za krokom:

Brokerskú firmu, ktorú odporúčam na nákup akcií, je portál eToro. Je to veľmi obľúbený nástroj na nákup akcií na celom svete. Cez túto stránku si viete nakúpiť aj aktíva ako napríklad striebro či ropu.

Takže, najskôr sa musíte zaregistrovať na stránke eToro.

* TIP: Ak používate Revolut, môžete si jednotlivé akcie nakúpiť aj priamo vo svojej Revolut aplikácii.

* eToro je investičná platforma s viacerými aktívami. Hodnota vašich investícií môže stúpať alebo klesať. Váš kapitál je ohrozený.

Na stránke eToro kliknite na zelené tlačidlo „Tak se přidejte“, ktoré sa nachádza vpravo hore v menu.

 

eToro Registrácia

 

Ďalej, po prihlásení, predtým, ako začnete obchodovať, si budete musieť ešte overiť váš eToro účet.

 

Overiť účet eToro

 

Je potrebné vyplniť nejaké vaše osobné údaje za účelom overenia vašej identity. Toto od vás eToro požaduje podľa zákona, keďže budete nakupovať akcie na vaše meno. Ďalej budete musieť naskenovať nejaké vaše doklady (na overenie identity). Stačí, keď si do mobilu odfotíte napríklad váš občiansky preukaz (z obidvoch strán) a nejaký ďalší doklad. Potom tam nahráte tieto odfotené obrázky alebo scany a nakoniec budete musieť ešte pár dní počkať, kým vám účet overia. Neodporúčam vkladať peniaze na účet, pokiaľ ho ešte nemáte overený.

 

Overiť účet krok 1

 

Keď už budete mať svoj eToro účet overený, môžete začať nakupovať akcie. Predtým je potrebné vložiť si peniaze na váš eToro účet. Ak tak chcete učiniť, kliknite na tlačidlo „Vložit prostředky“, ktoré sa nachádza vľavo dole vo vašom eToro účte.

 

eToro účet

 

Následne zadáte vami želanú sumu peňazí, ktorú plánujete investovať, a vyberiete si spôsob platby. Spôsobov platby máte na výber viacero; dá sa platiť napríklad aj cez PayPal, Skrill, Neteller, či bankový prevod. Ja si vyberiem najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob, a to platbu kreditnou / debetnou kartou. Platby kartou a PayPalom by vám mali nabehnúť hneď, preto odporúčam vybrať jednu z týchto možností.

 

eToro Vložiť Prostriedky

 

Po uskutočnení platby cez vašu banku (prípadne iný spôsob platby) budete môcť nakúpiť vami želané akcie. Stačí si hore vo vyhľadávacom okne zadať danú firmu, do ktorej akcií chcete investovať. V tomto prípade to bude teda Amazon (AMZN). Potom stačí už len kliknúť na tlačidlo „Obchodovat“.

 

Akcie Amazonu

 

Kúpiť Akcie Amazonu

 

Nakoniec len zadáte čiastku, za ktorú chcete akcie nakúpiť a kliknete na modré tlačidlo „Zadat Pokyn“. Po tomto máte akcie úspešne nakúpené.

Niečo o firme Amazon

Vedeli ste o tom, že Amazon predával zo začiatku len knihy? Áno, Jeff Bezos chcel so svojim e-shopom vlastne len predávať knihy. Neskôr začali predávať aj e-knihy, no a s tým prišli elektronické čítačky Kindle, tablety Kindle Fire a neskôr aj všetko ostatné. V súčasnosti (je november 2021) je Jeff Bezos dokonca druhý najbohatší človek na svete, hneď po Elonovi Muskovi, ktorý založil Teslu. Títo dvaja miliardári majú s Elonom spoločné aj to, že sa pokúšajú znova obnoviť lety do vesmíru. Jeff sa o to konkrétne usiluje so svojou firmou Blue Origin, s ktorou by chcel prevádzkovať vesmírnu turistiku.

Taktiež by som chcel spomenúť ešte to, že Amazonu sa mimoriadne darilo počas pandémie, keďže ľudia boli zavretí doma kvôli karanténe či lockdownu a nakupovali všetko online. Podobný takýto nárast zaznamenala napríklad aj známa streamovacia služba Netflix.

 

Amazon Aplikácia

 

Aj ja sám som si čo to na Amazone už kúpil. Bol som milo prekvapený z toho, ako je portál Amazon prepracovaný do detailov. Napríklad tam nájdete množstvo recenzií od používateľov na takmer každý produkt, ktorý predávajú. Tieto recenzie vám potom pomôžu rozhodnúť sa pre ten správny produkt pre vás. Nečudujem sa, že Amazon je tak úspešný.

Záver

Svoje akcie na eToro môžete predať kedykoľvek. No ak ste ako ja, predáte ich až po dlhšom čase, keď budete na niečo potrebovať peniaze. Taktiež by som chcel spomenúť možnosť CopyPortfolios, ktorú eToro ponúka. Môžete pomocou nej kopírovať nákup akcií iných úspešných obchodníkov na eToro. Táto možnosť môže byť vhodná pre začiatočníkov, najmä ak toho chcete nakúpiť viac a neviete, ako začať.

Na záver ešte spomeniem, že tento návod na nákup akcií Amazonu na eToro môžete použiť aj na nákup akcií akejkoľvek inej firmy dostupnej u tohto brokera, či na nákup komodít ako ropa a zlato.

A nezabudnite si dobre zabezpečiť váš eToro účet silným heslom, aby vaše investície boli v bezpečí. Odporúčam nastaviť si aj 2FA (Two Factor Authentication) – overenie pomocou SMS pri prihlasovaní.

Prajem vám veľa šťastia s vašimi akciami!

* eToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptoaktív, ako aj
obchodovanie s CFD.
Upozorňujeme, že CFD sú zložité nástroje a prinášajú vysoké riziko rýchlej straty peňazí. 51 % účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom.
Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť riziko straty vašich peňazí.
Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prezentovaná obchodná história je menšia ako 5 rokov a nemusí stačiť ako základ pre investičné rozhodnutie.
Copy Trading nepredstavuje investičné poradenstvo. Hodnota vašich investícií môže stúpať resp klesať. Váš kapitál je ohrozený.
Investovanie do kryptoaktív je veľmi nestále a v niektorých krajinách EÚ neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa.
Môže sa uplatňovať daň zo zisku.
Neinvestujte, pokiaľ nie ste pripravení stratiť všetky investované peniaze. Ide o vysoko rizikovú investíciu a
nemali by ste očakávať, že budete chránení, ak sa niečo pokazí. Nájdite si 2 minúty a zistite viac
Spoločnosť eToro USA LLC neponúka CFD a nezastupuje a nepreberá žiadnu zodpovednosť v súvislosti so správnosťou alebo úplnosťou obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner s využitím verejne dostupných informácií o eToro.

Andrej

Autor: Andrej

Expert vo webových technológiách a práci s WordPressom už od roku 2007. Keď nie som práve pri PC, pravdepodobne sa učím cudzie jazyky alebo bicyklujem. Viac o mne si môžete prečítať tu.