Ako kúpiť akcie Google » Návod

od Naposledy Aktualizované: 4. mar, 2024

Ak si myslíte, že by bolo rozumné investovať nejaké vaše peniaze práve do spoločnosti Google (Alphabet Inc), ponúkam vám v tomto článku kompletný návod, ako tak urobiť.

V skratke, pre nákup akcií Google je potrebné spraviť nasledovné:

  1. Zaregistrovať sa u brokera
  2. Vložiť peniaze na svoj účet
  3. Vyhľadať si akcie Google (GOOGL)
  4. Kúpiť akcie Google

Nižšie v tomto článku si už môžete prečítať podrobný návod, ako kúpiť akcie Google aj s obrázkami, ktoré vysvetľujú postup krok za krokom:

Brokerská firma, ktorú odporúčam na nákup akcií, je portál eToro. Je to veľmi obľúbený nástroj na nákup akcií na celom svete. Cez túto stránku si viete kúpiť aj aktíva ako napríklad vzácne kovy či ropu.

Takže, najskôr sa musíte zaregistrovať na stránke eToro.

* TIP: Ak používate Revolut, môžete si jednotlivé akcie nakúpiť aj priamo vo svojej Revolut aplikácii.

* eToro je investičná platforma s viacerými aktívami. Hodnota vašich investícií môže stúpať alebo klesať. Váš kapitál je ohrozený.

Na stránke eToro kliknite na zelené tlačidlo „Tak se přidejte“, ktoré sa nachádza vpravo hore v menu, a vyplňte registračný formulár.

 

eToro Registrácia

 

Ďalej, po prihlásení, predtým, ako začnete obchodovať, si budete musieť ešte overiť váš eToro účet.

 

Overiť účet eToro

 

Je potrebné vyplniť nejaké vaše osobné údaje za účelom overenia vašej identity. Toto od vás eToro požaduje podľa zákona, keďže budete nakupovať akcie na vaše meno. Ďalej budete musieť naskenovať nejaké vaše doklady (na overenie identity). Stačí, keď si do mobilu odfotíte napríklad váš občiansky preukaz (z obidvoch strán) a nejaký ďalší doklad. Potom tam nahráte tieto odfotené obrázky alebo scany a nakoniec budete musieť ešte pár dní počkať, kým vám účet overia. Neodporúčam vkladať peniaze na účet, pokiaľ ho ešte nemáte overený.

 

Overiť účet krok 1

 

Keď už budete mať svoj eToro účet overený, môžete začať nakupovať akcie. Predtým je potrebné vložiť si peniaze na váš eToro účet. Ak tak chcete učiniť, kliknite na tlačidlo „Vložit prostředky“, ktoré sa nachádza vľavo dole vo vašom eToro účte.

 

eToro účet

 

Následne zadáte vami želanú sumu peňazí, ktorú plánujete investovať, a vyberiete si spôsob platby. Spôsobov platby máte na výber viacero; dá sa platiť napríklad aj cez PayPal, Skrill, Neteller, či bankový prevod. Ja si vyberiem najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob, a to platbu kreditnou / debetnou kartou. Platby kartou a PayPalom by vám mali nabehnúť hneď, preto odporúčam vybrať jednu z týchto možností.

 

eToro Vložiť Prostriedky

 

Ešte spomeniem, že vo vašom eToro účte si môžete vyskúšať aj demo celej platformy. Stačí v ľavom dolnom rohu kliknúť na tlačidlo „Přepnout na virtuál“ a máte k dispozícii virtuálnych $100.000 na obchodovanie. Odporúčam vám, aby ste si to vyskúšali predtým, ako začnete niečo nakupovať na ostro. Pomôže vám to oboznámiť sa s tým, ako eToro funguje. Potom stačí len kliknúť na tlačidlo „Přepnout na reál“ a môžete začať obchodovať v reále.

 

Demo Platformy eToro

 

Po uskutočnení platby cez vašu banku (prípadne iný spôsob platby) budete môcť nakúpiť vami želané akcie. Stačí si hore vo vyhľadávacom okne zadať danú firmu, do ktorej akcií chcete investovať. V našom prípade to bude teda Google (GOOGL). Potom stačí už len kliknúť na tlačidlo „Obchodovat“.

 

Akcie Google na eToro

 

Kúpiť Akcie Google

 

Nakoniec len zadáte čiastku, za ktorú chcete akcie nakúpiť a kliknete na modré tlačidlo „Zadat Pokyn“. Po tomto kroku máte akcie úspešne nakúpené.

Niečo o Google

Firma Google je celosvetový technologický gigant, ktorý nám uľahčuje život už od roku 1998. Každý z nás určite pozná najznámejší internetový vyhľadávač Google, či dennodenne využíva služby ako Gmail, Android, Google mapy, Youtube a mnohé ďalšie.

Google založili študenti Sergey Brin a Larry Page v roku 1998. Firma postupne rástla a predbehla aj vtedajší viac-používaný webový vyhľadávač Yahoo. Od októbra 2015 Google patrí pod spoločnosť Alphabet. V súčasnosti má podiel na globálnom trhu vyhľadávačov okolo 85%. Dokonca, vyhľadávač Google je taký úspešný, že nám vzniko aj nové sloveso „googliť“ (prípadne „vygoogliť“), ktoré používame v bežnej reči. Osobne si život bez Google a jeho služieb už ani neviem predstaviť. Stali sa súčasťou nášho každodenného života.

 

Vyhľadávač Google na Mobilnom Telefóne

 

Hlavným zdrojom príjmov tohto gigantu sú Google Ads, teda platená reklama na vyhľadávači Google (prípadne na Youtube videách). Viete pomocou nej veľmi dobre zacieliť svoju reklamu na vašich potenciálnych zákazníkov. Toto robí z Google veľmi úspešnú firmu. Je to jeden z top hráčov na globálnom trhu, a preto aj investovanie do akcií tejto firmy je veľmi populárne. Spomedzi veľkých technologických gigantov spoločnosť Alphabet zaznamenala v roku 2021 tretí najvyšší rast, po firmách Apple a Microsoft.

Záver

Svoje akcie na eToro môžete predať kedykoľvek. No ak ste ako ja, predáte ich až po dlhšom čase, keď budete na niečo potrebovať peniaze. Taktiež by som chcel spomenúť možnosť CopyPortfolios, ktorú eToro ponúka. Môžete pomocou nej kopírovať nákup akcií iných úspešných obchodníkov na eToro. Táto možnosť môže byť vhodná pre začiatočníkov, najmä ak toho chcete nakúpiť viac a neviete, ako začať.

Na jednotlivé vaše obchody si viete nastaviť aj cenové upozornenia. To znamená, že keď cena vašej akcie klesne pod určitú hodnotu, alebo dosiahne vami nastavenú hodnotu, eToro vás na to upozorní.

 

Cenové Upozornenia na Akcie Google

 

Na záver ešte spomeniem, že tento návod na nákup akcií Google na eToro môžete použiť aj na nákup akcií akejkoľvek inej firmy dostupnej u tohto brokera, či na nákup komodít ako ropa a zlato.

A nezabudnite si dobre zabezpečiť váš eToro účet silným heslom, aby vaše investície boli v bezpečí. Odporúčam nastaviť si aj 2FA (Two Factor Authentication) – overenie pomocou SMS pri prihlasovaní.

Veľa šťastia s investovaním!

* eToro je platforma s viacerými aktívami, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptoaktív, ako aj
obchodovanie s CFD.
Upozorňujeme, že CFD sú zložité nástroje a prinášajú vysoké riziko rýchlej straty peňazí. 51 % účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom.
Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť riziko straty vašich peňazí.
Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prezentovaná obchodná história je menšia ako 5 rokov a nemusí stačiť ako základ pre investičné rozhodnutie.
Copy Trading nepredstavuje investičné poradenstvo. Hodnota vašich investícií môže stúpať resp klesať. Váš kapitál je ohrozený.
Investovanie do kryptoaktív je veľmi nestále a v niektorých krajinách EÚ neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa.
Môže sa uplatňovať daň zo zisku.
Neinvestujte, pokiaľ nie ste pripravení stratiť všetky investované peniaze. Ide o vysoko rizikovú investíciu a
nemali by ste očakávať, že budete chránení, ak sa niečo pokazí. Nájdite si 2 minúty a zistite viac
Spoločnosť eToro USA LLC neponúka CFD a nezastupuje a nepreberá žiadnu zodpovednosť v súvislosti so správnosťou alebo úplnosťou obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner s využitím verejne dostupných informácií o eToro.

Andrej

Autor: Andrej

Expert vo webových technológiách a práci s WordPressom už od roku 2007. Keď nie som práve pri PC, pravdepodobne sa učím cudzie jazyky alebo bicyklujem. Viac o mne si môžete prečítať tu.